Строчки косих петлехрестоподібних стібків


Строчки косих стібків

Наметувальна та виметувальна строчки косого стібка.

Прийоми виконання стібків у даних строчках однакові. Голкою проколюють тканину зверху вниз наскрізь, просувають вперед і під кутом до краю чи зрізу, проколюють тканину знизу вгору. Далі, знову просувають під кутом до краю чи зрізу. Потім прийом виконання повторюється, тобто голку вводять у тканину зверху вниз.
Стібки прості, їх виконують справа наліво, тимчасового призначення. Їх застосовують, якщо необхідне міцне, стійке з’єднання або закріплення деталей, оскільки дані строчки не допускають зсувів деталей у процесі їх подальшої обробки, вони більш еластичні. Відрізняються призначенням та довжиною

Косі наметувальні стібки застосовують для наметування підбортів на пілочки, наметування верхнього коміра на нижній..  Довжина стібка 0,7-2 см. 


Косі виметувальні стібки виконуються після обробки (обшивання) краю деталі перед ВТО або прокладання оздоблювальної строчки. При виконанні  деталь, з якої необхідно виконати кант по краю (клапан, пілочка  на ділянці борту і підборт на ділянці лацкана, верхній комір тощо), розташований знизу. Кант потрібної ширини виправляється пальцями лівої руки і відразу ж фіксується стібками.


Косі обметувальні стібки застосовують для запобігання зрізів деталей від осипання. Для виконання обметувальних стібків косих стібків голку вводять знизу тканини і виводять зверху. Строчки прокладають справа наліво. Стібки не затягують. Частота стібків 3-4 на 1 см. Довжина стібків 0,5-0,7 см. Відстань проколів від зрізу деталі 0,3-0,5 см. Обметування виконують бавовняними нитками № 50-80 або шовковими № 65, 75.


Косі підшивальні стібки використовують для прикріплення підігнутих країв деталей з відкритим зрізом у виробах з  тканин, що не осипаються при виготовленні верхнього одягу. У виробах з тонких  тканин (групи сукні) підшивочні стібки застосовують для прикріплення підігнутих країв деталей із закритим зрізом Голку водять в тканину близько підігнутого зрізу, проколюючи основну деталь на половину товщини тканини, а підігнутий зріз - на всю товщину. При наступному стібку голку знову вводять в нижній шар тканини на рівні першого проколу на підгині або на 0,2-0,3 см лівіше його. Нитки сильно не затягують. Частота стібків на 2-4 1 см. Відстань від проколів голки до зрізу тканини 0,2-0,3 см на підігнутих краях із відкритим зрізом і до 0,1 см на підігнутих краях із закритим зрізом. Довжина стібка 0,3-0,5 см.

Косі штукувальні стібки застосовують для непомітного з'єднання деталей виробу з щільних тканин, які не осипаються у місцях випадкового прорізу або розривів. Деталі розташовують лицьовими сторонами вниз, зрізами встик, поєднуючи рисунок; вводять голку в тканину на відстані 0,2-0,3 см від зрізу і, проколюючи її наскрізь, виводять в розріз. Необхідно, щоб стібки щільно з'єднували зрізи, але не було видно з лицьового боку. Шов з виворітньої сторони  припрасовують, а з лицьового боку голкою акуратно піднімають ворс. Частота стібків 5-7 на 1 см.



Хрестоподібні і петельні стібки


Хрестоподібними стібками Хрестоподібні стібки застосовують для постійного прикріплення (підшивання) підігнутого краю виробу без повторного підгину підшивають низ у виробах з тканини, які легко осипаються. Іноді стібки застосовують для оздоблення одягу. Строчку виконують зліва направо, проколюючи тканину в зворотному напрямку, паралельно зрізу деталі. При цьому підігнутий край деталі проколюють наскрізь, а основну деталь – на половину її товщини. Відстань від проколу до зрізу деталі 3-5 мм в залежності від виду тканини, частота стібків 2-3 на 10 мм строчки. Стібки сильно не затягують.  Виконують стібки шовковими нитками № 65,75 або бавовняними № 50-80.


Строчки із петле подібних стібків утворюють еластичне та найміцніше із усіх ручних стібків з’єднання деталей . Ними виконують підшивні роботи по з’єднанню підкладки з верхом виробу, роботи на ділянках, де неможливе машинне виконання строчок, а також у випадках, коли необхідно отримати шов підвищеної еластичності.

Петельні стібки застосовують для обметуванням прорізних петель вручну при виготовленні верхнього одягу по індивідуальним замовленням (у разі відсутності спеціальних машин) і для обметуванням зрізів. Для утворення петельного стібка голку вводять у тканину знизу на відстані 0,1-0,3 см від прорізу петлі або 0,5-0,7 см від зрізу деталі, кінець голки обвивають ниткою і стібок затягують. Стібки розташовують на однаковій відстані від зрізу і один від одного, і затягування нитки виробляють з однаковим зусиллям

 Зшивна строчка. Дві деталі складають лицьовими сторонами всередину, урівнюють зрізи і по наміченій лінії вводять голку зверху вниз і виводять на лицьову сторону так само, як і при виконанні  зметувальних прямих стібків. Але потім голку знову вводять у першу точку проколу і виводять на поверхню, при цьому довжина стібка з нижньої сторони повинна бути в два рази більше, ніж з верхньої сторони. У результаті багаторазового повторення утворюється ланцюжок щільно прилягаючих один до одного стібків. Частота стібків на 3-5  в 1 см.


Петле подібні розметувальні стібки застосовують для постійного з'єднання підкладки виробу або плечової накладки з проймою (зі швом вшивання рукава) у чоловічому і жіночому одязі, яка виготовляється за індивідуальними замовленнями. За своєю будовою розметувальні стібки нагадують зшивну строчку, але на відміну  при виконанні розметувальних  стібків голку вводять у тканину посередині між двома попередніми проколами. Довжина стібків 1,5-2 см. За зовнішнім виглядом строчка з лицьової сторони аналогічна зметувальним  прямим стібкам, але в зв'язку з тим, що розметувальні стібки мають петле подібну  будову, досягається більш міцне і еластичне з'єднання.

Петле подібні підшивочні стібки застосовують для постійного закріплення підігнутих країв деталей із закритим зрізом (при виготовленні верхнього одягу за індивідуальними замовленнями), наприклад, для підшивання низу виробу для з'єднання деталей з основного матеріалу, наприклад накладних кишень з виробом і т. п. Підшивочні строчки петле подібних стібків виконують так само, як і підшивочні строчки косих стібків. Голку спочатку вводять в згин підігнутого краю верхньої деталі, а потім на рівні проколу цієї деталі проколюють нижню деталь на половину її товщини. Частота стібків  3-5 в 1 см.  Стібки виконують тонкими бавовняними нитками № 50, 60 або шовковими № 33, 65 в колір тканини. 


Петле подібні спушувальні стібки застосовують для обробки країв бортів, лацканів, комірів, низу та ін. За своєю будовою спушувальні стібки  є різновидом зшивних стібків і відрізняються від них меншою довжиною (0,5-1 мм), завдяки чому нитки стібків розташовуються всередині скріплюється тканина і строчка мало помітна з верхньої та нижньої сторін тканини. Частота стібків залежить від товщини тканини і коливається від 2 до 5 на 1 см. спушувальні стібки виконують тонкою голкою, шовковими нитками № 33, 65, 75 в колір тканини. Голку вводять у тканину з невеликим нахилом вперед, проколюють верхню тканину наскрізь, нижню — на половину її товщини і виводять голку вгору, потім знову вводять у тканину на відстані 0,5-1 мм від точки виведення голки на поверхню або в цей же отвір, даючи невеликий нахил голці для просування і утворення стібка в тканині і т. д. Щоб строчка не була помітною, стібки не повинні затягуватися.


Відеоматеріал ( перейти за покликанням)


Питання для самоконтролю.

1. Які строчки виконуються косими стібками?

2. У чому відмінність косого стібка від прямого?

3. Призначення і технічні умови виконання хрестоподібних стібків?

4. Коли краще використовувати петлеподібні стібки?

5. Призначення і ТУ виконання петельних стібків?

6.Які строчки виконуються петлеподібними стібками?

7. Вкажіть прийоми виконання косих стібків.

8. Призначення і Ту виконання хрестоподібного стібка.

Немає коментарів:

Дописати коментар