Обладнання та пристрої для виконання ВТО

 

Обладнання для ВТО розподіляють на пיять основних груп:

1. універсальне пресове обладнання

2. спеціальне пресове обладнання

3. прасувальні столи

4. праски

5. допоміжне та інше обладнання.

До групи універсальне обладнання відносяться пневматичні преси. Застосування пресів дає можливість механізувати найбільш трудоємкі операції ВТО, повисити працездатність, поліпшити якість обробки виробів та полегшити працю виконувачів. 

Преси розрізняються типом приводу, величиною зусилля пресування та видом подушок.

В залежності від використання приводу поділяються на:

- механічні ( механізми закриття та відкриття подушок працюють від електродвигуна);

-пневматичні (за допомогою зжатого повітря);

-гідравлічні ( за допомогою тиску масла в циліндрі);

-електричні

Широке розповсюдження в промисловості отримали електропарові преси, в яких використовується змішаний підвід тепла: пар та електроенергія. Пар забезпечує (зволоження) вологу деталей виробу, а електричний нагрів – необхідну температуру. При обробці виробів на електропарових пресах значно підвищує якість ВТО. Прасувальні преси з електричним нагрівом мають ручні чи автоматичні оприскувачі.

Кожний прес має дві подушки – верхню й нижню. Форма подушок залежить від  операції, яку виконують

В швейному виробництві важливе місце відводиться прасувальному обладнанню. Воно включає в себе:

1. праски різних конструкцій;

2. прасувальні столи;

3. оприскувач і пульверизатор.

Всі праски класифікуються в залежності від їх маси, виду нагріву робочої поверхні і автоматизації. В залежності від виду нагріву робочої поверхні праски бувають електричні, парові, електропарові.

В електричних нагрів підошви здійснюється електронагріваючим елементом (спіраллю, пластинчатим теном). Зволоження напівфабрикатів здійснюється розпилом води. 

В парових – нагрів підошви здійснюється паром. Зволоження напівфабрикату теж паром. 

В залежності від автоматизації процесу праски бувають ручні та механізовані. Широкого використання набули праски зі спірально-нагріваючим елементом.

Цікаво знати. Історія праски. ( за покликанням)

Прасувальні столи мають різну форму робочої поверхні залежно від виду прасувальних робіт та виробів. Столи різного призначення можуть мати електричне нагрівання або пропарювання робочої поверхні. Застосування в прасувальних столах вакуум-відсмоктування пари значно підвищує ефективність прасування і скорочує обробку виробів.

Пульверизатор - застосовують для зволоження деталей при виконанні ВТО

Преси -- покращують якість виробів і полегшують працю, значно підвищують її ефективність. Робочими частинами пресів є верхні та нижні подушки різної форми та розмірів (для різних операцій). Подушки пресів можуть бути з паровим або електричним нагріванням. Преси оснащені засобами автоматики, що дозволяють здійснювати контроль за тривалістю пропарювання, пресування і вакуум-відсмоктування.

В сучасному швейному виробництві застосовують технологічні лінії, які складаються з пресів різного призначення (один прес - для правої пілочки, другий - для лівої, прес для прасування спинки та ін.) Усі преси комплектуються комп'ютерною системою керування і пристроєм точного регулювання тиску та системою відпарювання деталей на відстані.

Велике значення в процесі виготовлення одягу має кінцеве волого-теплове оброблення виробів. Для цього застосовують парові щітки, пароповітряні манекени, відпарювачі.

Парові щітки -- здійснюють остаточне чищення виробів від промислового бруду, знімають з готових швейних виробів блискучі плями - ласи, надають виробам довершений товарний вигляд.

Колодки та подушки

§   Для підвищення продуктивності праці

§   Поліпшення якості оброблюваних виробів

§   Полегшення виконання ВТО.

Форма та розмір колодки визначається формою і розміром оброблюваних деталей


Пропрасовувач
являє собою кусок бавовняної чи лляної тканини, який накладають на вироби при ВТО, вони служать для запобігання на поверхні тканини обпалювання та утворення лас.

Пароповітряні манекени - застосовують для остаточного прасування і відпарювання готових плечових швейних виробів. Манекен має жорсткий каркас і замкнутий чохол з капронової повітронепроникної тканини за формою фігури певного розміру

Виріб, який одягається на пароповітряний манекен, піддається послідовному впливу пари і гарячого повітря, у результаті чого всі нерівності тканини розправляються і виріб просушується.



Додатково опрацюйте матеріал презентації : "Інструменти для виконання ВТО"

Виконайте інтерактивну вправу.( перейти за покликанням)

Питання для самоконтролю.

1.       Яке обладнання відноситься до ВТО робіт?

2.       Що називається пропрасовувачем?

3.       Для чого призначений прес?

4.       Для чого потрібен паровий манекен?

5.       Для чого при виконанні ВТО застосовують колодки?

6.      Які праски бувають в залежності від виду нагріву робочої поверхні?

Немає коментарів:

Дописати коментар