Термінологія машинних робіт. Вимоги до виконання машинних робіт

 Термінологія машинних робіт

Зшивання. 

Постійне з'єднання двох деталей, приблизно рівних по величині, складених лицьовими боками в середину, машинною строчкою. Постійне з'єднання двох деталей, приблизно рівних по величині, складених лицьовими боками в середину, машинною строчкою. 

Пришивання.

Постійне з'єднання дрібних деталей з великими деталями (другорядних з основними деталями). Пришивання надставок до підбортів, манжет до рукавів, пояси до верхнього зрізу брюк (спідниць), деталей прорізних кишень до основної деталі.


Обшивання

Постійне з'єднання двох деталей так, щоб після вивертання шов знаходився усередині. Обшивання клапанів, лацканів, хлястиків, бортів, поясів, манжет, погон.

 



Вшивання

Постійне з'єднання двох деталей по овальному контуру. Вшивання рукава в пройму, коміра в горловину.


Настрочування

Постійне закріплення запрасованих зрізів шва строчкою або з'єднання двох деталей, накладених одна на одну, лицьовими сторонами вгору Настрочування рельєфів, бічних і плечових зрізів, кокеток, накладної кишені.


Застрочування

Закріплення підігнутих країв деталі машинною строчкою. Застрочування нижнього зрізу рукавів або виробу.


Розстрочування

Закріплення оздоблювальними строчками припусків зшивного і розпрасованого шва,  (строчки розташовуються  на однаковому відстані від шва. Розстрочування рельєфів, бічних і плечових швів , складок тощо

Обкантування

Обробка зрізів деталей або швів смужкою тканини, тасьмою для обробки краю або захисту зрізів від обсипання. Окантовують горловину, пройму, низ виробу.


Обметування

 Ниткове машинне закріплення зрізу деталі або прорізів в матеріалі для оберігання його від осипання

Підшивання

Машинне прикріплення підігнутого краю деталі потайними стібками. Підшивання низу виробу та рукавів.
Прострочування
Виконання оздоблювальної строчки по краю деталі ( кінцях та відльоту коміра, краю борту чи застібки.

Технічні умови на виконання машинних робіт

1. Для виробів з вовняних і шовкових тканин використовують шовкові і акрилові нитки, а у виробах з бавовняних тканин – бавовняні нитки. Всі внутрішні строчки виконують нитками в колір тканини деталей верху виробу.

2. Колір ниток для оздоблювальних строчок повинен відповідати кольору тканини деталей верху виробу або бути іншого кольору, якщо це передбачено моделлю.

3.   Кінці верхніх ниток оздоблювальних строчок виводять на виворітну сторону, зав'язують вузлом і (або) закріплюють трьома-чотирма ручними стібками.

4.      Кінці всіх внутрішніх строчок, що виконуються на зшивній машині, закріплюють подвійною зворотною строчкою (закріпкою) завдовжки 0,7-1,0 см; у спеціальних машинах – довжиною 1,5-2,0 см.

5.      При прокладенні строчок по замкнутих контурах, необхідно, щоб строчки в кінцях швів заходили одна на одну не менш ніж на 2,0-2,5 см.

6.      Ширина швів повинна відповідати технічним умовам, припусків на шви з'єднання деталей.

8. Зшивання деталей, настрочування швів, прокладання оздоблювальних строчок рекомендується виконувати за допомогою направляючих лінійок. Фігурні оздоблювальні строчки виконують по лініях, наміченим за допоміжними лекалами.

9. При з'єднанні двох деталей, одна з яких з прямим зрізом, а інша з косим, деталь з косим зрізом необхідно покласти знизу (на рейку двигуна тканини), а деталь з прямим зрізом – зверху.

10. При з'єднанні двох деталей з тканин різної товщини, наприклад, тканини верху і тканина підкладки, вниз слід покласти деталь з товстої тканини.

11. При з'єднанні двох деталей з посадкою однією з них, деталь, яку потрібно посадити, слід покласти вниз на рейку двигуна тканини.

12. Зрізи деталі повинні бути обметані нитками в колір основного матеріалу, або висічені зигзагоподібною лінією, або оброблені швом у підгин з відкритим або закритим зрізом.

13. При зшиванні деталей з кутиком, припуск шва надсікають ножицями, не доходячи до вершини кутика приблизно на 0,1-0,2см.

14. При зшиванні криволінійних деталей (коміри, клапани і тому подібне) припуск зрізів на шов обшивання підрізайте до ширини 0,3-0,4cм. 

15. Деталі зшивають на відстані 0,1 см від строчки зметування в бік деталі.

16.   Після виконання машинних робіт нитки всіх тимчасових строчок необхідно видалити.

17. Довжина петель повинна бути більшою за  ґудзик на 0,2 - 0,4 см.

18. Обметування зрізів  у легкому одязі із тонких шовкових тканин( шифон,

креп - жоржет) , а також синтетичних волокон, які просвічуються капронових

тканин слід виконувати шовковими або синтетичними нитками.


Виконай інтерактивну вправу ( перейди за покликанням)

Немає коментарів:

Дописати коментар