З'єднувальні машинні шви

 З'єднувальні машинні шви 

  Зшивний на ребро.

При виконанні зшивного шва дві деталі складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюють зрізи і зшивають машинною строчкою паралельно зрізам.  припуски  припрасовують на ребро. Ширина шва 0,5 - 1,5 см . Використовують для зшивання клинів спідниці «годе», підкладки кишені.


Зшивний з запрасуванням зрізів.

Дві деталі складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюють зрізи і зшивають машинною строчкою паралельно зрізам.  припуски  запрасовують на одну сторону . Ширина шва 0,5 - 1,5 см . Використовують для виконання всіх основних швів у виробах з легких, сипучих тканин.


Зшивний шов з розпрасуванням зрізів.

Дві деталі складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюють зрізи і зшивають машинною строчкою паралельно зрізам.  припуски  розкладають і розпрасовують на обидві сторони. Ширина шва 0,5 - 1,5 см . Використовують для виконання всіх основних швів у виробах з  товстих не сипучих тканин.


Зшивний шов з обметаними зрізами
Дві деталі складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюють зрізи і зшивають машинною строчкою паралельно зрізам.  припуски  обметують на спеціальній краєобметувальній машинні.  Ширина шва 0,5 - 1,5 см . Використовують для виконання всіх основних швів у швейних виробах 

Розстрочний.

 Деталі складають лицьовими сторонами всередину і зшивають шириною шва 1.0- 1.5см, припуски швів  розпрасовують і по лицьовій стороні прокладають оздоблювальні строчки  по обидві сторони на рівній відстані від строчки зшивання гідно моделі. Використовують при виготовленні спортивних виробів, виробів з шкіри, при обробці бічних кишень, виточок тощо.


Настрочний з  відкритими зрізами.

  Деталі складають лицевими сторонами  всередину, урівнюючи зрізи, зшивають шириною шва яка дорівнює ширині оздоблювальної строчки плюс 0.5 см на обробку зрізів, шов запрасовують і прокладають оздоблювальною строчку по лицьовій стороні виробу швом шириною, визначеною моделлю. Використовують для з'єднання рельєфних, бічних, плечових зрізів, середніх зрізів спинки.


Настрочний з одним закритим зрізом.

Дві деталі складають лицевими сторонами всередину так, щоб зріз нижньої деталі виступав за зріз верхньої на ширину оздоблювальної строчки плюс 0,4-1,0см, і з боку верхньої деталі на відстані 0,5-0,7см, від зрізу верхньої деталі прокладають зшивну строчку . Припуски на шви запрасовують в сторону меншого зрізу.  З лицевої сторони прокладають оздоблювальну строчку. Використовують для з'єднання і оздоблення деталей виробу.


Накладний з відкритими зрізами  

На лицьову сторону деталі накладають другу деталь лицьовою стороною вгору і прокладають пряму або зигзагоподібну строчку відступивши від зрізів на 0,5см. Використовують для з'єднання частин прокладки, настрочування тасьми, вшивання нижнього коміра в горловину (на машині зигзагоподібної строчки).


Накладний з одним закритим зрізом.

Край верхньої деталі запрасовують (або заметують і припрасовують). На нижню деталь наносять лінію, з якою суміщають підігнутий  край верхньої деталі і з’єднують машинною строчкою на відстані згідно моделі.  Використовують для з'єднання   прямих, частіше фігурних кокеток.


Білизняні шви.

Подвійний.

Деталі складають виворітними сторонами всередину, зшивають на відстані 0,3-0,4см. від зрізів, потім вивертають на лицьову сторону, виправляють шов і виконують другу строчку  на відстані 0,5-0,7см. від краю. Використовують при виготовленні постільної   білизни, легкого одягу: для зшивання підкладки кишень у виробах без підкладки; для з'єднання деталей в робочому одязі.


Запошивний

Деталі складають лицьовими сторонами всередину так, щоб нижній зріз виступав з-під верхнього на 0,5-0,7см. Зріз верхньої деталі обгинають припуском нижньої і прокладають строчку на відстані 0,1-0,2см від зрізу нижньої деталі; шов розпрямляють, обгинають його верхньою деталлю так, щоб необроблений зріз опинився усередині. Настрочують оброблений припуск нижньої деталі на відстані 0,1-0,2 см від згину. Використовують при виготовленні постільної білизни, спецодягу, в костюмах без підкладки.


Відео матеріал ( перейдіть за покликанням).

Виконай інтерактивну вправу. Перейди за покликанням.

Питання для самоконтролю.

1. До якої підгрупи відносяться білизняні шви?

2. Чим відрізняються настрочні шви від накладних?

3. Для чого застосовують зшивні шви?

4. Яка ширина шва зшивних швів?

5. Від чого залежить ширина шва настрочних швів?

6. Вкажіть застосування з'єднувальних машинних швів.


Немає коментарів:

Дописати коментар